Bullpadel Vertex 05 Padel Racket - Demo
SKU DE88000000-Demo
Διαθεσιμότητα ανά κατάστημα
- > € 60 Δωρεάν Μεταφορικά
- Θέλεις αλλαγή ή επιστροφή;
Χαρακτηριστικά Ρακέτας
| Σχήμα ρακέτας | Διαμάντι |
|---|---|
| Βάρος (gr) | 365 - 375 gr |
| Ισορροπία (cm) | 25.4 cm |
| Πάχος σκελετού | 38 mm |
| Επιφάνεια | Τραχιά |
| Υλικό κατασκευής | Xtend Carbon 12K |
| Επίπεδο παίκτη | Αγωνιστικό (άνδρες), Αγωνιστικό (γυναίκες), Προχωρημένο (άνδρες) |
| Παίκτης | Juan Tello |
| Θήκη | Δεν περιλαμβάνεται |
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
Curv:Aktiv: optimized frame structure for better vibration distribution and enhanced stability.
Air Power: aerodynamic channel in the frame for lighter weight, faster swing, and improved acceleration.
Vertex Core: reinforced core with double bridge and triangular geometry for solidity and reduced twisting.
Xtend Carbon 12K: high-quality carbon surface for strong hits with controlled touch.
Multieva Foam Core: multi-layer foam with firmer outer layers for power and softer inner layer for comfort and feel.
Ease Vibe & Vibradrive: systems to absorb vibrations for better comfort and protection for the arm.
Custom Weight System: adjustable weights to fine-tune balance and overall feel.
Top Spin Rough Finish: textured rough surface to increase grip and enable more effective spin.
Hesacore Grip: ergonomic grip that reduces hand fatigue and improves handling.