Wilson Clash 100UL V3 Reverse Tennis Racket
SKU WR212810
- > € 60 Δωρεάν Μεταφορικά
- Θέλεις αλλαγή ή επιστροφή;
Χαρακτηριστικά Ρακέτας
| Επίπεδο παίκτη | Μεσαίο (γυναίκες), Αρχάριο (γυναίκες), Αγωνιστικό (έφηβοι 12-14), Εκμάθηση (έφηβοι 12-14) |
|---|---|
| Εμβαδό κεφαλής | 100 sq.in. |
| Τύπος πλέξης | Unstrung |
| Βάρος (gr) | 265 gr |
| Πάχος σκελετού | 24.5mm / 24.5mm / 24.5mm |
| Σκληρότητα σκελετού | 60 |
| Μήκος | 27 in / 68.58 cm |
| Ισορροπία (cm) | 33 cm |
| Βάρος αιώρησης | 299 |
| Υλικό κατασκευής | Graphite |
| Θήκη | Δεν περιλαμβάνεται |
| Πλέξιμο | Strung |
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
SI3D Comfort Power patented lay up that optimizes flexibility & stability for maximum power & comfort to make everywhere feel like the sweet spot.
Hit Stabilizer Improves off center stability by increasing racket inertia, without changing balance or adding weight, to create the most forgiving Clash yet.
Refined & smoothed geometry in key bending areas to add additional softness and forgiveness.
Click & Go bumper system for hassle free replacement.
Iconic embossed Clash logo refined & rebalanced look
Agiplast plant based bumper, grommet and end-cap components for reduced environmental impact
Graphite Black color way that speaks performance & comfort